Ako sa stať bankárom

Uvažovali ste niekedy nad tým že koľko zarábajú banky a aké by to bolo mat vlastnú banku? Vďaka dnešnej dobe už je to možné na internete sa vznikajú projekty s označením peer – to – peer lending. Cely koncept je jednoduchý niekto sa prihlási že si chce požičať a na druhej strane sú ľudia ktorý sú ochotný požičať.

Vďaka týmto platformám to mate ale omnoho jednoduchšie ako samotná banka, prevádzkovateľ totiž na začiatku preklepne klienta a zaradí do rizikovej triedy a pokiaľ prestane splácať tak prevádzkovateľ zodpovedá aj za vymáhanie pôžičky. Ďalšia výhoda že nemusíte požičať celu sumu žiadateľovi ale niekoľko ľudí sa mu skladá na pôžičku. Čo je teda vaša práca?

Na základe toho aké riziko výnosy ste ochotný akceptovať si nastavíte rizikovú triedu klientov ktorým ste ochotný uver ponúknuť väčšinou môžete nastaviť sumu akú ste ochotný investovať na jedného klienta, dobu splatnosti pôžičky a úrokovú sadzbu.

Pri úrokovej sadzbe by som sa troska zastavil ako všetci vieme úrokové sadzby sú ešte stále mizerne ale vrámci peer to peer lending nie je problém poskytnúť uver aj s 10% úrokom. Prečo sú ľudia ochotný platiť väčšie úroky ako v banke napríklad? Nie každý totiž splna podmienky ktoré si banka stanovuje. Niektorý z Vás to možno poznajú práca v zahraničí, alebo minimálna mzda na papieri, práca na čierno, človek v skúšobnej dobe, živnostník ktorý optimalizuje daňové priznanie…

Príkladov je nespočetné množstvo kde banka nepožičia a v tom príde vhod peer to peer lending aj keď majú o nejaké to % viacej zaplatiť.

Ja osobne som sa pred rokmi rozhodol pre platformu Bondora vtedy som tam previedol pre mňa nepodstatnú sumu a zabudol na dlhšiu dobu no teraz som si oprasil účet a budem pravidelne pridávať sem vývoj.

Aktuálne prebieha akcia že každý kto sa zaregistruje dostane 5 Eur bonus prečo nevyužiť predsa na ulici nenájdeme väčšinou 🙂 registrovať sa môžete tu: Bondora 

 

pošli na vybrali.sme.sk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*